Janek Grzegorzewski zwycięzca Big Air Kite League 2022

Janek Grzegorzewski zwycięzca Big Air Kite League 2022

Wczoraj gościem Krzysztofa Habury, Starosty Powiatu Pabianickiego był mieszkaniec naszego powiatu – Janek Grzegorzewski.

Młody sportowiec jest jednym z najbardziej utalentowanych kitesurferów na świecie. Już w wieku 18 lat otrzymał zaproszenie na Red Bull King of the Air – największe zawody kitesurfingowe na świecie. Pływa bardzo dynamicznie, a gdy wiatr zawieje naprawdę mocno, przy pomocy swojego latawca, potrafi wznieść się na wysokość ponad 30 metrów! Mimo bardzo młodego wieku opanował też do perfekcji kilka naprawdę niesamowitych sztuczek, które zapewniły mu już zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Swoją przygodę ze sportem Janek rozpoczął w wieku 7 lat. Przed kitesurfingiem, spróbował jeszcze między innymi szermierki oraz pływania na żaglach. Uczęszczał do „Szkoły Pod Żaglami” i wieku kilkunastu lat opłynął „pętlę atlantycką” zdobywając przy okazji wykształcenie na pokładzie Fryderyka Chopina.

Janek od zawsze prowadził podróżniczy tryb życia. Gdy w wieku 13 lat ostatecznie zajął się kitesurfingiem, od razu postanowił, że pójdzie na całość. Po ukończeniu gimnazjum dołączył do specjalnego liceum dla kitesurferów i zaczął latać po świecie w poszukiwaniu najlepszych warunków do pływania.

Zaledwie 5 lat później, w wieku 18 lat wygrał Mistrzostwa Świata Juniorów w Kitesurfingu i szturmem podbił światową scenę. W tym sezonie otrzymał też zaproszenie na najbardziej prestiżowe zawody Red Bull King of the Air, w których zadebiutował bez najmniejszych kompleksów.

Gdy nie lata ze swoim latawcem kilkadziesiąt metrów nad taflą wody, poświęca się swojej drugiej pasji, którą jest skydiving. Młody sportowiec zjeździł wszystkie największe imprezy, na których nie dawał szans swoim rywalom.

– zwycięzca światowego cyklu zawodów Big Airowych
– zwycięzca Big Air Kite League 2022
– zwycięzca wielu zawodów z cyklu pucharu świata.
– Tegoroczny zwycięzca cyklu zawodów pucharu świata w Big air, czyli wysokich skokach na kajcie
– mistrz świata juniorów
– zwycięzca wielu zawodów rangi światowej w Big Air  i jedyny Polak startujący w tej konkurencji.
– Uczeń Hult International Business School San Francisco

Osiągnięcia:

– 2018 Junior World Cup winner
– 2018 Full Power Balneario winner
– 2018 Go Big or Go Home 2nd place
– 2019 Red Bull King of the Air participant
– 2019 Red Bull Megaloop participant
– 2020 KFC Air Games winner
– 2021 Full Power Balneario winner
– 2021 Big Air Kite League Tatajuba winner
– 2021 Red Bull King of the Air participant
– 2021 Big Air Kite League Overall World Tour Winner

Źródło: Urząd Powiatowy w Pabianicach

Previous „Siłą jest dialog”
Next Zniszczone, rzadkie, nadmiernie wypadające? Postaw na zagęszczanie włosów!

Może to Ci się spodoba

32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Tegoroczna trasa 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków obejmie zasięgiem 4 województwa. Zawodnicy pokonają 800 km trasy w ramach 5 etapów. Miastem rozpoczęcia całego wyścigu 23 czerwca 2021 r.

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

„ABM Jędraszek UltraPark Weekend 4”

Już dziś zaczyna się bardzo sportowy weekend. W dniach 13-15 maja 2022 r. odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Biegów „ABM Jędraszek UltraPark Weekend 4”. Podczas wydarzenia zawodnicy z Polski i Europy rywalizować

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź