Pościg za motocyklistą

Pościg za motocyklistą

Pabianiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali po pościgu 42-letniego łodzianina. Mężczyzna kierujący motocyklem yamaha nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie posiadał nieuprawnień do kierowania jednośladem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

30 kwietnia 2022 roku około godziny 8.00 policjanci z pabianickiej drogówki zauważyli w Lutomiersku kierującego motocyklem yamaha. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych chcieli zatrzymać kierowcę do rutynowej kontroli. Na widok policyjnego radiowozu motocyklista gwałtownie przyspieszył, ominął samochód służbowy i zaczął uciekać. Z dużą prędkością jechał w kierunku Łodzi. Kierowca lekceważył polecenia funkcjonariuszy i kontynuował brawurową jazdę z coraz większą prędkością, popełniając szereg wykroczeń w ruchu drogowym i stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jechał pod prąd wciskając się między pojazdy. Po kilku minutach pościgu, na drodze S14 mundurowi wyprzedzili motocyklistę i zmusili go do zmniejszenia prędkości jazdy i zatrzymania. Szybko okazało się co było powodem zachowania łodzianina. Mężczyzna był trzeźwy, lecz nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a także nie miał aktualnego ubezpieczenia OC jednośladu. 42-latek został zatrzymany. Odpowie za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień, rażące przekroczenie dozwolonej prędkości, niedostosowanie się do znaków, sygnałów i poleceń w ruchu drogowym oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za te wykroczenia grozi mu wysoka grzywna.

Źródło: Komenda miejska Policji w Pabianicach

Previous Zniszczone, rzadkie, nadmiernie wypadające? Postaw na zagęszczanie włosów!
Next Wpadli przez zgubiony telefon i czujnośc policjanta

Może to Ci się spodoba

Poszukiwany zatrzymany po policyjnym pościgu

Pabianiccy policjanci po pieszym pościgu, zatrzymali 24-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawiania wolności za wymuszenie rozbójnicze oraz kradzież. Najbliższe 2 lata i 2 miesiące spędzi w

Nie zatrzymał się do kontroli, w aucie miał narkotyki

Pabianiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta, który jadąc ulicami Pabianic przekroczył dozwoloną prędkość, a mimo reakcji policji nie zatrzymał się do kontroli. W samochodzie mężczyzny były

Miechów. Przewozili w samochodzie amfetaminę, zostali zatrzymani przez policjantów

Miechowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, kobietę i mężczyznę, którzy przewozili samochodem amfetaminę. Policjanci zabezpieczyli prawie 35 gramów narkotyku i przedstawili sprawcom zarzuty.  Kilka dni temu miechowscy policjanci zatrzymali do kontroli

Nietrzeźwy za kółkiem

Mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu prowadził samochód osobowy. Stracił prawo jazdy, 5 tysięcy złotych i uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów. W jednym ze sklepów w Bogoniowicach podczas

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Rankiem, 4 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach w m. Dubie, zatrzymali do kontroli drogowej niepewnie kierującego samochodem osobowym m-ki Opel. Wynik badania przeprowadzonego na zawartość narkotyków w organizmie wskazał, iż

Krakowscy policjanci zatrzymali oszusta, wyłudzającego pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta” lub „na krewnego”

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności W ciągu kilku ostatnich miesięcy, krakowska Policja odnotowała  liczne przypadki  wyłudzeń pieniędzy przez oszustów od starszych osób. Sprawcy modyfikując swoje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź